Wrocław: NIK nie ma zastrzeżeń

źródło: Onet.pl / PAP; autor: michał

Wrocław może odetchnąć z ulgą. Podczas czwartkowej konferencji prasowej dyrektor ds. społecznych Urzędu Miasta poinformował, że NIK wskazała jedynie kilka nieprawidłowości przy projektach realizowanych na potrzeby Euro 2012. Żadna z nich nie dotyczy stadionu – informuje Onet.pl.

Reklama

Jak powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej dyrektor departamentu ds. społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu Michał Janicki, kontrola prowadzona była od listopada 2010 roku do stycznia. Objęła wszystkie prowadzone w mieście inwestycje zgłoszone jako elementy przygotowań do Euro oraz kilkanaście innych obszarów związanych z mistrzostwami, m.in. promocję i zakwaterowanie.

NIK wskazała na dwa opóźnienia w realizacji zadań związanych z komunikacją. Stwierdzono także rozbieżności z wcześniejszymi planami zagospodarowania przestrzeni po wschodniej stronie budowanego stadionu.

Pozytywną ocenę otrzymały za to nadzór miasta nad budową stadionu, kwestie związane z zakwaterowaniem i promocją, opiekę medyczną oraz realizację zobowiązań wynikających z umowy zawartej z UEFA, m.in. w zakresie ochrony własności intelektualnej.

Reklama