Gliwice: Zobacz nową wizualizację stadionu

źródło: Onet.pl / Piast.Gliwice.pl; autor: michał

Budowa w Gliwicach idzie bardzo szybko – trybuny nabierają kształtu z dnia na dzień, a klub właśnie przygotował dla kibiców film, prezentujący obiekt w klubowych barwach. Tymczasem po ulicach jeździ autobus reklamujący nowy stadion.

Reklama

Budowa obiektu w Gliwicach rozpoczęła się we wrześniu 2010 roku i ma zakończyć się w lipcu 2011 roku. Obecnie budynek klubowy otrzymuje drugą kondygnację z trzech planowanych, a trybuny zapełniają się prefabrykowanymi stopniami. Na całym obwodzie stoją już słupy podtrzymujące zarówno przyszłą widownię, jak i dach. W całości stoi już trybuna wschodnia, w trakcie wykańczania jest trybuna zachodnia. Dobiega końca budowa kanalizacji wodno-ściekowej . Już w marcu wykonawca chce rozpocząć pracę nad instalacją grzewczą murawy.

Nowoczesny stadion będzie w pełni zadaszony, pomieści ponad 10 000 kibiców, znajdzie się na nim strefa VIP z restauracją dla 192 osób, sklep z klubowymi pamiątkami, biura klubowe i parking dla samochodów. Będzie to pierwszy i jak na razie jedyny nowoczesny klubowy obiekt piłkarski na Górnym Śląsku.

Podczas gdy budowa jest już niemal na półmetku, Piast przyspieszył z działaniami marketingowymi. Poniższe filmy przedstawiają wizualizację stadionu w klubowych barwach (te jednak mogą jeszcze ulec zmianie) oraz autobus, który promuje powstający obiekt piłkarski.

Reklama