Dublin: Aviva Stadium zasypana nagrodami

źródło: irishrugby.ie

Od otwarcia w 2010 roku nowy narodowy stadion Irlandii otrzymał już sześć wyróżnień. Producenci poliwęglanów uznali, że najlepiej wykorzystuje te materiały, w skali kraju najwyżej oceniono jego architekturę, a na światowym festiwalu architektury wyróżniono jego dostępność – wylicza współinwestor, irlandzki związek rugby.

Reklama

Początek 2011 roku dla Aviva Stadium jest wyjątkowo udany. W styczniu stowarzyszenie producentów poliwęglanu EPSE przyznało mu nagrodę za najbardziej innowacyjne wykorzystanie tego rodzaju materiałów. Irlandzki stadion narodowy ma dach i fasady pokryte poliwęglanami, które według EPSE bardzo dobrze korespondują z otoczeniem stadionu, nie narzucając wielkiego obiektu osiedlom, które go otaczają.

Z kolei w minioną sobotę rozdano irlandzkie nagrody architektoniczne. Nowy obiekt sportowy w Dublinie zgarnął trzy wyróżnienia – za znaczenie dla kraju, najlepszą inżynierię lądową oraz za najlepszego architekta.

Cztery nowe wyróżnienia dołączają do tych z 2010 roku. W ostatnich miesiącach Aviva Stadium zaistniał na World Architecture Festival, gdzie został ogłoszony najlepszym nowym budynkiem na świecie pod względem dostępności. Bardzo wysoko oceniono go również w kategorii nowych budynków sportowych.

My przypominamy, że jeszcze przez 3 dni na ten i 21 innych stadionów możecie głosować w plebiscycie Stadion Roku 2010 na Stadiony.net.

Reklama