Rapacki: Stadion w Poznaniu nie jest (jeszcze) bezpieczny

źródło: PolskieRadio.pl

Wiceminister spraw wewnętrznych powiedział w sejmie, że zapewnienie bezpieczeństwa na Stadionie Miejskim w Poznaniu pozostawia wciąż wiele do życzenia – informuje Polskie Radio.

Reklama

Rapacki, który jest przewodniczącym ds. bezpieczeństwa Euro 2012, powiedział, odpowiadając na pytanie posła Michała Stuligrosza, że zapewnienie bezpieczeństwa na Stadionie Miejskim w Poznaniu pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

- Niektóre rozwiązania na stadionie niezupełnie przystają do standardów UEFA i ten proces dojścia do mistrzostw Europy będzie wymagał pewnego czasu - powiedział wiceminister, cytowany na stronach Polskiego Radia. Nie podniósł poszczególnych kwestii wymagających zmian w sposób szczegółowy. Stwierdził, że chodzi o „pewną ewolucję” w zakresie działania przede wszystkim służb organizatora – informacyjnych i porządkowych.

Wątpliwości co do możliwości zapewnienia właściwego bezpieczeństwa na stadionie w Poznaniu wynikły po październikowych zamieszkach pomiędzy pseudokibicami Lecha Poznań i Wisły Kraków.

Reklama