Kijów: Szyby w lożach i na fasadzie

źródło: NSC-Olymp.com

Większość szyb na Stadionie Olimpijskim jest już na swoim miejscu. Te w kabinach komentatorskich są ogromne, te w lożach bardzo mocne, a wszystkie chronią przed utratą ciepła ponad dwukrotnie lepiej od zwykłych – podał serwis obiektu.

Reklama

Serwis NSC-Olymp.com podał, że na kijowskiej arenie Euro 2012 instalowane są najbardziej nowoczesne szyby, jakie można było wybrać. Dzięki ich własnościom termoizolacyjnym będzie można ograniczyć utratę ciepła w pomieszczeniach nawet dwukrotnie, zmniejszając znacznie koszty ich utrzymania.

To ważne dla przyszłych użytkowników. Będą nimi nie tylko najemcy lóż biznesowych i goście strefy VIP, ale również dziennikarze i zwykli kibice. Od wewnętrznej strony stadionu chronione będą bowiem loże, a od zewnątrz również m. in. strefa dla kibiców. W obu przypadkach prawie wszystkie szyby są już na swoim miejscu.

Szyby w strefach dla kibiców są bardzo mocne – każda z nich jest zaprojektowana by wytrzymać napór ok. 200 kg/m2. Z kolei w boksach komentatorskich szyby mają oferować komfort pracy poprzez panoramiczny obraz sytuacji, nie zakłócany ramami okiennymi. Powierzchnia jednego okna dla komentatorów to nawet 15 m2.

W obrębie infrastruktury stadionu znajdzie się także dziedziniec nazywany włoskim – na jego suficie pojawi się szkło przepuszczające światło, naturalnie rozświetlając pomieszczenie.

Na trybunach ułożone są już liny zadaszenia, które mają być podnoszone najpewniej już w styczniu 2011.

Reklama