Moguncja: „C” jak Coface Arena

źródło: Coface-Arena.de

Choć budowa trybuny głównej jest najmniej zaawansowana, już pojawiła się na niej pierwsza podświetlana litera przyszłej nazwy. Na razie testowo, ale na zgromadzonych zrobiła wrażenie – czytamy i oglądamy na Coface-Arena.de.

Reklama

W tym tygodniu odbyło się testowe podświetlenie pierwszej litery szyldu, jaki będzie rozjaśniał nocą fasadę Coface Areny. Podczas oficjalnej ceremonii obecni byli m. in. przedstawiciele klubu i lokalnych władz. Wspólnie oglądali jak zawieszona na dźwigu wielka litera „c” jest przymierzana w paru miejscach przyszłej trybuny głównej.

Oceniając po rozmiarach, można nazwać pierwszą literę wielką – ma aż 3,5 metra wysokości. Jednak nazwa firmy Coface będzie pisana małą czcionką. Najwyższe będzie więc „f”, którego rozmiar to aż 5,1 metra. Wszystkie pozostałe litery będą takiej wysokości, jak sprawdzane właśnie „c”. Łącznie, ogromny podświetlany napis będzie miał 30 metrów długości.

fot: Coface-Arena.de

Do właściwego montażu liter zostało jeszcze sporo czasu. W tej chwili fasady nie są gotowe, a prace na trybunie głównej obejmują przede wszystkim wykańczanie wnętrz.

Reklama