Ostróda straci Euro 2012 przez malutki zabytek?

źródło: WM.pl

Ma być jednym z centrów pobytowych podczas najbliższych Mistrzostw Europy. Jednak w Ostródzie pojawiła się inicjatywa wpisania na listę zabytków domku klubowego, który stoi na terenie budowy nowego stadionu – pisze serwis „Gazety Olsztyńskiej”.

Reklama

Ostródzkie Stowarzyszenie Kulturowe "SASINIA" wystąpiło z wnioskiem do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków o wpisanie do rejestru zabytków drewnianego domku klubowego przy kortach nad Jeziorem Drwęckim.

I choć członkowie stowarzyszenia zarzekają się, że nie chcą zagrozić goszczeniu w Ostródzie jednej z reprezentacji podczas Euro 2012, może się okazać, że taki będzie skutek. Jeśli bowiem WUOZ uzna budynek za zabytkowy, ten nie będzie mógł zostać rozebrany. Z kolei pozostawienie go na placu budowy będzie się wiązało ze zmianami w dokumentacji. A te z kolei idą w parze z dłużącymi się procedurami.

Czy dotrzymanie terminu w Ostródzie jest zagrożone? Na razie trzeba czekać na decyzję Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Wart ok. 36 mln zł stadion z obiektami towarzyszącymi powstaje od kwietnia 2010. Ma być gotowy w przyszłym roku.

Reklama