Narodowy: Oczekiwanie na koniec iglicy, będzie grzanie

źródło: StadionNarodowy.org.pl

Na płycie boiska Stadionu Narodowego w Warszawie znajdują się już dwie z trzech części iglicy centralnej. We wtorek 26 października spodziewany jest transport ostatniej, trzeciej części – pisze StadionNarodowy.org.pl.

Reklama

W poniedziałek 25 października br. rozpocznie się spawanie dolnej części iglicy o wymiarach 17,5 m i 49 t z środkową częścią o wymiarach 17,5m długości i 43 t.

Wczoraj odbył się odbiór węzła cieplnego, co wraz z odebranym wcześniej przyłączem cieplnym umożliwia podjęcie ogrzewania wybranych przestrzeni Stadionu. Zakończone są również prace między węzłem a poszczególnymi poziomami rozprowadzającymi instalacje wewnątrz bryły Stadionu.

Rozpoczęły się roboty konstrukcyjne murów oporowych wokół Stadionu, rozgraniczających poziomy komunikacyjne oraz schodów terenowych, prowadzących na dolną promenadę.

Na przejętym przez NCS terenie po byłym targowisku na północ od placu budowy Stadionu, podjęto prace związane z przenoszeniem części zaplecza, tak by uwolnić powierzchnie pod budowę dróg i placów w bezpośrednim otoczeniu Stadionu.

Kontynuowane są roboty wykończeniowe i instalacyjne na wszystkich kondygnacjach.

Reklama