Nowy: Stadion Polonii Lidzbark

źródło: własne / "Gazeta Olsztyńska"

W sobotę oficjalnie otwarto nowy obiekt w Lidzbarku Warmińskim. Na trybunach zasiądzie wprawdzie tylko 1600 osób, ale mimo rozmiarów obiekt jest bardzo efektowny.

Reklama

Kosztował dokładnie 12 471 178,67 zł (jedna czwarta pochodziła z Funduszu Rozwoju Regionalnego), a budowa trwała 19 miesięcy. Efekt to obiekt lekkoatletyczny na 1600 miejsc siedzących (480 krytych na trybunie głównej) z bardzo eleganckim drewnianym zadaszeniem.

Powstała m.in. poliuretanowa bieżnia o długości 400 metrów, skocznia do skoku wzwyż, w dal, trójskoku, a także o tyczce, rzutnia do rzutu oszczepem. 
Zaplecze techniczne nie będzie stało puste, ponieważ w klubie LUKS Warmia Lidzbark Warmiński powstała sekcja lekkoatletyczna. Trenują w niej dzieci i młodzież podzieleni na trzy grupy wiekowe: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponad gimnazjalna. Jej kierownikiem jest Andrzej Gieryszewski, z którym współpracują Marek Olszewski i Krzysztof Jaszczyk.

Także piłkarze Polonii Lidzbark Warmiński nie będą mogli narzekać na bazę. Powstało bowiem boisko pełnowymiarowe oraz boisko treningowe z trawą syntetyczną. Oba posiadają sztuczne oświetlenie.

W sobotę pierwszy mecz otworzył oficjalnie stadion. Polscy artyści zmierzyli się z samorządową reprezentacją województwa. Zwycięstwo tych pierwszych oglądało przy sztucznym świetle ok. 1500 widzów.

Reklama