Projekt i budowa: Ostróda

źródło: własne; autor: michał

Już za rok będziemy oglądać w Polsce kolejny efektowny stadion. Tym razem nie kolejnego giganta, ale pięknie położony 5-tysięcznik w Ostródzie. Do tego czasu zapraszamy na obejrzenie wizualizacji i śledzenie postępów na budowie.

Reklama

Stadion Sokoła Ostróda ma być podczas Euro 2012 jednym z centrów pobytowych. Hoteli w okolicy nie brakuje, a obiekt zatopiony w zieleni i położony nad jeziorem. Trybuna główna będzie w pełni zadaszona, a po drugiej stronie boiska powstanie mniejsza, już bez zadaszenia. Łączna pojemność obiektu wyniesie 4998 miejsc.

Poza głównym stadionem powstanie prawdziwy kompleks rekreacyjny – boisko ze sztuczną nawierzchnią, sześć kortów tenisowych (dwa pod balonem), całoroczne lodowisko, ścianka wspinaczkowa i rampa skateboardowi. Całość ma kosztować ok. 32 miliony złotych, z czego 70 proc. pokryje Regionalny Fundusz Operacyjny.

Budowa rozpoczęła się w kwietniu, a stadion ma być gotowy już w połowie 2011 roku. Dzięki serwisowi Budowastadionu.cba.pl będziemy co miesiąc pokazywać postępy, a jeśli chcecie zobaczyć więcej, wystarczy wejść na wymienioną stronę. Wizualizacje projektu to z kolei zasługa Urzędu Miejskiego w Ostródzie, który pomógł nam przygotować prezentację.

Reklama