Poznań: Budowa potrwa o miesiąc dłużej

źródło: Gazeta.pl; autor: michał

Prace przy budowie stadionu przy ul. Bułgarskiej mają się skończyć dopiero pod koniec lipca. - Mam nadzieję, że nie wpłynie to na oddanie stadionu do użytku w połowie września - mówi wiceprezes spółki Poznań Euro 2012 Michał Prymas, cytowany przez Gazeta.pl.

Reklama

Miejska spółka powołana do wybudowania stadionu i wykonawca inwestycji - czyli Hydrobudowa S.A. - podpiszą w ciągu najbliższych dni aneks do umowy. Da on Hydrobudowie dodatkowy miesiąc na dokończenie prac. - Dokument jest w przygotowaniu - mówi wiceprezes Prymas. - Umowa z Hydrobudową została podpisana w grudniu 2008 r., pozwolenie na budowę przekazaliśmy w końcu stycznia 2009 r. To już oznaczało ponad miesiąc zwłoki. I właśnie o miesiąc teraz wydłużamy termin zakończenia inwestycji - dodaje. - Mieliśmy ostrą zimę, jest kilka innych problemów, więc możemy się spodziewać, że termin ostatecznego oddania to będzie koniec lipca. Od jakiegoś czasu już to wiedzieliśmy - powiedział w Radiu Merkury prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Prymas twierdzi, że nie zmieni się planowany termin oddania stadionu do użytku, ważny dla Lecha Poznań. To połowa września. - Z ostatnim dniem czerwca zaczynamy procedurę odbioru technicznego kolejnych części stadionu. W tym czasie w innych częściach będą jeszcze trwały prace. W połowie września cały stadion będzie gotowy do użytku - mówi.

Jeśli tak będzie, piłkarze Lecha będą mogli rozegrać swoje mecze w fazie grupowej Ligi Mistrzów lub Ligi Europejskiej przy ponad 40-tysięcznej publiczności. Mecze kwalifikacyjne w lipcu i sierpniu rozegrają przy dwóch czynnych trybunach dla 13 tys. widzów.

Reklama