Narodowy: Windy, ruchome schody i pierścień

źródło: StadionNarodowy.org.pl; autor: michał

Zaczęła się instalacja 37 wind, niedługo pojawią się też ruchome schody. Na dolnych poziomach trwają prace instalacyjne, a u szczytu trwa montaż pierścienia ściskanego dachu – informuje StadionNarodowy.org.pl.

Reklama

Będzie ich 37 – mowa o windach, które na nowym Stadionie Narodowym są właśnie instalowane. Część będzie obsługiwało biura i inne powierzchnie usługowe, będą też towarowe, pożarowe, gastronomiczne, a także przeznaczone dla gości VIP. Równocześnie rozpoczęto przygotowania do instalacji biegów schodów ruchomych. Na Stadionie Narodowym w Warszawie zaprojektowano 34 biegi, w tym 3 zespoły biegów schodów ruchomych prowadzących na górną promenadę. Pozostałe schody ruchome zostaną zainstalowane w głównym holu oraz w centrum konferencyjnym.

W dalszym ciągu postępuje montaż głównej konstrukcji stalowej (wykonano 46 słupów oraz 40 elementów pierścienia ściskanego). Zakończenie montażu słupów oraz pierścienia planowane jest na I połowę lipca.

Na poziomach od -4 do -1 trwają prace instalacyjne (sanitarne, mechaniczne, elektryczne i słaboprądowe). Postępuje też montaż urządzeń w rejonowym punkcie zasilania zlokalizowanym w obrębie stadionu.

Reklama