Narodowy: Konstrukcja stalowa dwa miesiące później

źródło: StadionNarodowy.org.pl; autor: michał

Główny wykonawca złożył wniosek o przesunięcie terminu ukończenia konstrukcji stalowej. Powód to ostra zima. Inwestor zgodził się na późniejsze zakończenie tych prac, ale termin oddania całego stadionu się nie zmienił – podaje StadionNarodowy.org.pl.

Reklama

Miała być gotowa na początku czerwca, a będzie z końcem lipca. Na wniosek konsorcjum budującego Stadion Narodowy, Narodowe Centrum Sportu zgodziło się o przedłużenie terminu ukończenia konstrukcji stalowej o 57 dni. Wniosek był poparty niezależną opinią Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa wskazującą, że wpływ wyjątkowo trudnych warunków panujących zimą 2009/2010 mógł się przełożyć na przesunięcie terminów budowy o łącznie 97 dni.

- Uwzględniając ekspertyzę Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa zaakceptowaliśmy przesunięcie terminu ukończenia konstrukcji stalowej. Jednocześnie oczekujemy pełnej mobilizacji wykonawcy i projektantów oraz zintensyfikowania prac - mówi Rafał Kapler, Prezes Zarządu NCS. – Podtrzymujemy terminy ustalone z UEFA, ponadto w podpisanym aneksie do umowy z Generalnym Wykonawcą wskazaliśmy wakacje roku 2011 jako termin pierwszych imprez na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wykonanie konstrukcji stalowej (podtrzymującej zadaszenie – przyp. red.) to jeden z kluczowych terminów, po których ocenia się zaawansowanie prac. Jednak zmiana terminu nie wpłynie na ostateczne ukończenie inwestycji do czerwca 2011. Pozostałe dwa terminy kluczowe pozostały bowiem bez zmian: listopad 2011 – uruchomienie instalacji grzewczej oraz styczeń 2011 – rozpięcie konstrukcji linowej dachu.

Reklama