Lech zagra w Pucharach na dwóch trybunach?

źródło: WP.pl / "Gazeta Wyborcza"

Lech Poznań rozegra mecze o awans do Ligi Mistrzów przy zaledwie dwóch trybunach stadionu przy ul. Bułgarskiej. Kolejne trybuny zostaną oddane do użytku nie wcześniej niż 15 września - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Reklama

Aktualnie na trybunach poznańskiego stadionu może zasiadać 13,5 tysiąca ludzi. Zainteresowanie najważniejszymi meczami Lecha jest jednak dwukrotnie większe. Podobnie będzie w meczach eliminacji Ligi Mistrzów.

- Najwcześniejszy możliwy termin oddania stadionu do użytku to połowa września. Najwcześniejszy, ale nie znaczy pewny. Podczas odbioru nie wszystko zależy od inwestora - mówi dla „Gazety Wyborczej” wiceprezes spółki Poznań Euro 2012 i pełnomocnik prezydenta Poznania ds. Euro Michał Prymas.

15 września to pierwszy termin, w jakim będą rozgrywane mecze w fazie grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej. Jeżeli drużynie powiedzie się walka o awans do tej rundy, to jest szansa, że na trybunach zasiądzie ponad 40 tys. widzów.

Kierownictwo Lecha obawia się, że termin otwarcia całego stadionu może ulec przełożeniu na 1 października. Mimo to, nie jest brana pod uwagę ewentualność rozgrywania meczów we Wronkach.

- Nigdy więcej się na to nie zgodzimy. Chcemy grać na Bułgarskiej. Zrobimy wszystko, aby tak szczególne mecze się tam odbyły - zapowiada w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" wiceprezes Arkadiusz Kasprzak.

Reklama