Łódź szuka tańszego sposobu na stadion

źródło: Onet.pl

Po raz kolejny zmianie ulegają plany Łodzi dotyczące miejskiego stadionu. Z powodu braku chętnych na wybudowanie obiektu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, władze miasta biorą pod uwagę możliwość wybudowania z własnych środków stadionu za około 150 milionów, który będzie mógł pomieścić 20 tysięcy widzów – czytamy na Onet.pl.

Reklama

Koncepcje architektoniczne, którymi miasto do tej pory dysponowało, zakładają budowę stadionu na około 30 tysięcy za ponad 500 milionów złotych. – Na taką inwestycję miasta nie stać. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie stadionu na około 20 tysięcy, w systemie modułowym, tak by przez czas budowy możliwe było korzystanie z boiska przez piłkarzy - mówi Łukasz Magin, wiceprezydent Łodzi.

Władze miasta planują wybudowanie stadionu miejskiego na obiektach przy al. Unii, czyli tradycyjnie terenach ŁKS. Co ciekawe, władze Widzewa nie wierzą w powodzenie tego przedsięwzięcia i zapowiadają, że wybudują stadion dla swojego klubu z własnych środków.

Reklama