Na stadionie Legii pełna informatyzacja

źródło: PortalKibica.pl / ComputerWorld.pl; autor: Michał

Osobne czytniki biletów i kart kibica, monitoring rejestrujący obraz i dźwięk w wysokiej jakości, więcej i lepsze bramki wejściowe – to tylko niektóre elementy wartej 11,7 miliona elektroniki na nowym stadionie Legii. Kibice mają za wszystko płacić kartą.

Reklama

Podobnie jak nowe stadiony Szachtara, Bayernu czy Bayeru Leverkusen, nowy obiekt przy Łazienkowskiej umożliwi kibicom płatności bezgotówkowe – za wszystko będzie można zapłacić kartą, którą wcześniej lub już na stadionie można doładować gotówką. Większy komfort mają też zapewnić bramki, których będzie 54, a każda w godzinę przepuści 700 osób. Dzięki temu cały stadion będzie mógł zapełnić się w ciągu 60 minut.

Jednak by wejść, będzie trzeba będzie przystawić do elektronicznych czytników i bilet, i kartę kibica. Ma to poprawić bezpieczeństwo, ale pomoże też władzom gromadzić informacje na temat preferencji kibiców. Tymi samymi kartami kibica mają bowiem płacić za catering i pamiątki na stadionie.

Zdecydowanie poprawi się monitoring, który już wokół stadionu będzie mógł rejestrować wysokiej jakości dźwięk i obraz, robiąc zdjęcia wchodzącym. Takie materiały będzie można szybko przekazać odpowiednim służbom i porównane z wizerunkami karanych osób, jeśli zaistnieje podejrzenie złamania prawa. Ma to zablokować dostęp do stadionu dla osób z zakazami.

By sprostać normom UEFA dla stadionów kategorii Elite stadion będzie wyposażony w trzy agregaty prądotwórcze i dwa niezależne źródła zasilania. Oświetlenie będzie mocniejsze niż obecnie, by zapewnić widzom obraz wysokiej jakości. Nie będzie też ogrodzeń wokół boiska, których UEFA zakazuje.

Reklama