Wyjątkowe zdjęcia: Warszawa i Durban

źródło: własne; autor: Redakcja

Pierwsze zdjęcia z nocnych prac na Stadionie Narodowym na pewno zrobią na Was duże wrażenie. Podobnie efektowna sylwetka, jakiej nabrał zadaszany właśnie Moses Mabhida Stadium – arena przyszłorocznych Mistrzostw Świata.

Reklama

Dzięki Narodowemu Centrum Sportu po raz kolejny prezentujemy Wam efektowne zdjęcia z budowy Stadionu Narodowego. Tym razem galeria przedstawia prace wykonywane w nocy. Na placu jest już 19 z 21 olbrzymich żurawi, które wybijają się wyraźnie ponad linię horyzontu w Warszawie i wskazują największy piłkarski plac budowy w Polsce, jeśli nie w całej Europie. Juz we wrześniu nastąpi wmurowanie kamienia węgielnego.

Kolejna porcja efektownych zdjęć pochodzi z RPA. Prace nad mającym największe opóźnienie stadionem w Durbanie idą bardzo sprawnie. Kończy się już rozciąganie membrany ponad trybunami. Dzięki fotografowi firmy iMed8 Creative możemy jako pierwsi pokazać sylwetę Moses Mabhida Stadium. Ostatecznego kształtu nabiera też prosta i elegancka fasada stadionu. Z otwarciem organizatorzy muszą zdążyć do początku 2010 roku.

Na koniec najświeższe zdjęcia z Moskwy, gdzie długo wlokła się budowa nowego stadionu CSKA. Jednak w ciągu ostatniego miesiąca przybyła potężna porcja zbrojeń i postęp jest wyraźny. Docelowo stadion ma mieć pojemność ponad 30 tys. miejsc, a w jednym z jego narożników stanie wieżowiec.

Reklama