Nikt nie chce budować parkingów przy stadionie Wisły

źródło: Wislakrakow.com /

Za rok zostaną oddane do użytku stadiony Wisły i Cracovii, przy których może zabraknąć parkingów. - Niestety, postępowanie o koncesję na budowę dwóch parkingów podziemnych przy stadionie Wisły nie przyniosło spodziewanego efektu - nie zgłosił się nikt - informuje Joanna Niedziałkowska, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Reklama

Dwa parkingi przy stadionie Wisły na ponad 1000 miejsc miały powstać z myślą o Euro 2012. Po tym jak Krakowowi nie przyznano tej imprezy już wiadomo, że nie będzie podziemnych parkingów w tym miejscu. Miasto planuje budowę parkingów naziemnych.

- W trybunie północnej stadionu, której wnętrza pod sektorami nie są jeszcze wykończone, można wprowadzić powierzchnię komercyjną, np. sklep sportowy dla ewentualnego operatora, który mógłby pomóc wybudować parkingi - mówi dyr. Niedziałkowska. Dodaje, że już są potencjalni kontrahenci zainteresowani takim rozwiązaniem.

Są natomiast chętni na budowę podziemnego parkingu pod al. Focha na ok. 700 miejsc, który mógłby obsługiwać kibiców przyjeżdżających na mecze Cracovii, ale również Wisły. W negocjacjach uczestniczą 4 firmy.

Budowa obydwu stadionów przebiega na razie bardzo sprawnie. Wiceprezydent Krakowa Tadeusz Trzmiel informuje: - Byłem na radzie budowy stadionu Wisły i w dalszym ciągu wykonawca podtrzymuje termin oddania obiektu w dniu 10 czerwca 2010 r. Znakomicie jest również realizowana budowa stadionu Cracovii. Będzie on więc przygotowany do rozgrywania piłkarskich spotkań we wrześniu 2010 r.

Więcej w "Dzienniku Polskim"

Reklama