Zabrze: Wiosną wjadą koparki...

źródło: GornikZabrze.pl; autor: Michał

Wiosną 2010 r. na stadion Górnika wjadą pierwsze koparki i rozpocznie się jego modernizacja. Mówi o tym w wywiadzie Pani Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, wierny kibic 14-krotnego mistrza kraju. Cały wywiad będzie można przeczytać w najnowszym numerze magazynu "Górnik", który już wkrótce pokaże się w kioskach.

Reklama

Z dużą dozą pewności można założyć, że Górnika w niedoli nie zostawią kibice, którzy tak licznie odwiedzali stadion przy ulicy Roosevelta?

Mamy z kibicami pewien problem. Kiedy jest się na meczu widać to wyraźnie. Z jednej strony zasiadają wspaniali, rozentuzjazmowani ludzie, bardzo kochający swój klub. Czasem popełniają błędy, ale robią to tylko ze względu na swoje niezwykłe zaangażowanie. Ich z pewnością nie zabraknie. Z drugiej strony stadionu powinni zasiadać wpływowi kibice, którzy pomagają klubowi nie tylko dopingiem, ale swoim zaangażowaniem w budowanie pozycji klubu. Z tym jest niestety znacznie gorzej. Tę część widowni musimy poszerzać, wzmacniać, poprawiać współpracę. W dobrym klubie muszą być i ci, którzy siadają w tak zwanym młynie, ale i ci, którzy siedzą w VIP-owskich lożach.

A propos stadionu zabrzańskiego. Na jakim etapie znajdują się prace związane z przygotowaniem dokumentacji technicznej? Kiedy na obiekt wjadą koparki i buldożery?

W kwietniu podpisaliśmy już umowę na opracowanie pełnobranżowych projektów budowlanych i wykonawczych, przy czym wykonawca został również zobowiązany do uzyskania pozwolenia na budowę najpóźniej do 31 sierpnia, jeszcze tego roku. Prawdopodobnie wiosną uda nam się ogłosić przetarg na wykonanie pierwszego etapu prac budowlanych i na obiekt wjadą pierwsze koparki. Rozpoczną się prace przy budowie pierwszych dziesięciu tysięcy zadaszonych miejsc na stadionie.

Nowoczesny stadion to marzenie prawdziwych sympatyków Górnika, którzy na pewno wypełniliby go do ostatniego miejsca...

Chcemy wybudować stadion na trzydzieści tysięcy widzów. Obecnie nie mamy jeszcze takiej frekwencji. Stąd intensywnie pracujemy nad promocją klubu. Jeszcze w tym roku ogłosimy projekt, nad którym już intensywnie pracujemy, a który będzie realizowany w przyszłym roku. Efekty będą w roku 2011. Kiedy skończymy budować stadion, będzie chciało na mecze Górnika przychodzić trzydzieści tysięcy osób.

Reklama