Siódmy stadion MLS gotowy

źródło: własne

Już dziś, przed oficjalnym otwarciem, prezentujemy zdjęcia najnowszego obiektu amerykańskiej ligi MLS. Sandy Stadium w Salt Lake City pomieści 20 000 kibiców. Kosztował aż 250mln zł, a nawet nie jest w całości zadaszony.

Reklama

Trwającą ponad dwa lata budowę udało się ukończyć głównie dzięki determinacji właściciela klubu z Salt Lake City. Nowy obiekt dla miejscowego Realu miał być gotowy już rok temu, jednak seria niepowodzeń wstrzymywała inwestycję raz po raz. Prace ziemne zaczęły się już w sierpniu 2006, ale już pół roku wcześniej media sugerowały lokalnym władzom, że nie zarobią na inwestycji tyle, ile obiecywał klub. Z początkiem 2007r. na placu budowy nie było ani jednego robotnika- stan Utah wstrzymał realizację. Doszło do poważnych napięć i deklaracji o wycofaniu się właściciela z finansowania klubu. Ostatecznie impas udało się zakończyć i już za nieco ponad dwa tygodnie zawodnicy Realu rozegrają pierwszy mecz na nowym obiekcie. Ciągłe problemy odbiły się na ostatecznym budżecie, który wyniósł ok. 115mln $. To o prawie 20mln więcej, niż kosztował bardzo podobny obiekt w Chicago z całym swoim zapleczem (m. in. parking na 8 000 aut).

Jego zdjęcia znajdziecie na forum Stadiony.net.

Za projekt odpowiedzialna jest znana pracownia Rossetti Architects, która ma na swoim koncie m. in. Home Depot Center, Red Bull Park, Toyota Park, koncepcje wielkich zespołów sportowych dla Al Ain czy Shenyang. Amerykanie byli też brani pod uwagę przez Ministerstwo Sportu jako potencjalni projektanci Stadionu Narodowego.

Reklama