Wrocław ogłosił przetarg na budowę stadionu

źródło: Onet.pl; autor: Michał

Urząd Miasta ogłosił przetarg ograniczony na budowę stadionu. Nowy obiekt ma być gotowy do końca roku 2010, pomieści 44 000 widzów.

Reklama

Do połowy września ma się zakończyć pierwszy etap przetargu. Wtedy miasto powinno już wyłonić pięciu najlepszych wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do złożenia ofert. Wytypowanie ostatecznego wykonawcy zajmie jeszcze miesiąc, do połowy października.

Miasto chce zwrócić szczególną uwagę na przejrzystość procedur, by uniknąć opóźniających inwestycję protestów i odwołań. W pierwszym etapie kluczowe będzie doświadczenie w podobnych realizacjach (stadiony na nie mniej, niż 30 000- 60% oceny). Drugim kryterium jest potencjał kadrowy, za który oferenci mogą otrzymać 40% oceny. W drugim etapie najważniejsze będą już pieniądze. Zaproponowana cena będzie stanowiła aż 70% oceny oferty, a dalej kolejno czas wykonania (20%) i gwarancje (10%).

Cały kompleks zajmie 21 hektarów na wrocławskich Maślicach. Sam stadion ma być gotowy z końcem 2010r, dodatkowo powstanie parking na 3 000 aut, promenada i tereny zielone przy ważnym węźle komunikacyjnym miasta.

Reklama