Southampton zamknie część stadionu

źródło: SaintsFC.co.uk

Klub szuka oszczędności po spadku z Premiership. Ma w tym pomóc zamknięcie dla publiczności trzech narożników St. Mary’s Stadium.

Reklama

Sprawozdania finansowe od czasu spadku z Premiership są coraz gorsze. Co prawda udało się uratować "Świętych" przed degradacją o kolejną klasę rozgrywkową, ale prognozy wciąż są niepokojące. Od spadku w 2004 Southampton co roku notuje straty i musiał się już ratować sprzedażą zawodników. Klub liczył, że w sezonie 2007/2008 St. Mary’s Stadium będzie średnio zapełniany przez 30 000 widzów. Przewidywania były jednak optymistyczne, w rzeczywistości frekwencja wynosiła średnio 21 000. Dlatego "Saints" rozważali nawet zamknięcie jednej z trybun. Ostatecznie skończyło się na trzech narożnikach. Z powodu cięć klub poprosi 700 kibiców, którzy już wznowili swoje karnety, by zmienili miejsca na stadionie.

Poza zmniejszeniem pojemności klub skróci też czas otwarcia stadionu- przed meczem bramy będą otwierane o kwadrans później, niż dotychczas. Zmniejszy się też dofinansowanie do autobusów dla kibiców. Dzięki tym krokom klub chce oszczędzić 250 000 funtów w nadchodzącym sezonie.

Reklama