3 osoby ranne w Arlington

źródło: własne; autor: Michał

Ładunek przenoszony przez dźwig zerwał się i spadł na kabinę drugiego. Robotnicy wyskoczyli widząc zagrożenie. Wszyscy są w szpitalu, jeden w stanie krytycznym.

Reklama

Zgodnie z oświadczeniem głównego wykonawcy, Manhattan Construction, przyczyną wypadku było zerwanie liny w jednym z żurawi. Elementy stalowej konstrukcji spadły na kabinę mniejszego dźwigu. Jego operatorzy ratowali się, wyskakując na zewnątrz. Wszyscy są przytomni i zostali odwiezieni do szpitala uniwersyteckiego w Dallas.

To trzeci wypadek na placu budowy Cowboys Stadium. W sierpniu 2007 pracownik został uderzony liną dźwigową w plecy. Pół roku wcześniej inny robotnik spadł z wysokości pierwszego piętra na beton. Obaj przeżyli.

Cowboys Stadium to jeden z największych stadionów budowanych na świecie. Jego trybuny pomieszczą w normalnych warunkach 80 000 widzów, a na najważniejsze mecze mogą być powiększone do 100 000. Stadion będzie miał rozsuwany dach i tylne ściany oraz największe na świecie podwieszane telebimy. Zakończenie budowy nastąpi za rok.

Reklama