Stadion w Szanghaju bezprzewodowy

źródło: Wenhui Daily; autor: Michał

China Mobile podpisała umowę na stworzenie "bezprzewodowego miasta" w rejonie Shanghai Stadium. Zaopatrzy go też w nową antenę, by sprostać olbrzymiej liczbie połączeń, jakie będą tu wykonywane podczas meczów piłkarskich na Olimpiadzie.

Reklama

Dzielnica Xuhui w Szanghaju (na równi z Causeway Bay w Hong Kongu) to miejsce z największą ilością wykonywanych połączeń na Świecie. W czasie Igrzysk 2008, kiedy na Shanghai Stadium będą rozgrywane mecze piłkarskie, ilość wykonywanych telefonów może wzrosnąć nawet czterokrotnie. Aby rozładować ten ruch, China Mobile postawi specjalną antenę do obsługi technologii 2G i 3G, znacznie potężniejszą, niż ta przy głównym stadionie Olimpiady w Sydney.

W ramach umowy chiński operator stworzy wyjątkową sieć, która zapewni szybkie i ogólnodostępne połączenie między stadionem, wioską olimpijską, centrum prasowym, hotelami i lotniskiem. dzięki temu nie tylko media, ale wszyscy kibice na mieszczącym 80 000 widzów stadionie, będą mogli w łatwy sposób planować swoją wizytę w Chinach.

Reklama