RPA straci jeden stadion?

źródło: Reuters; autor: Michał

Rok przed afrykańskim Mundialem ma się tam odbyć Puchar Konfederacji. Gościć go miało 5 stadionów, ale jeden z nich może nie powstać na czas.

Reklama

Pierwotnie Stadion w Port Elizabeth miał być oddany do użytku już z końcem tego roku. Jednak w listopadzie 2007 przedstawiciele FIFA wyrazili zaniepokojenie tempem prac. Dlatego podczas spotkania Komitetu Organizacyjnego MŚ 2010 na początku przyszłego tygodnia zapadnie decyzja czy stadion będzie mógł organizować mecze Pucharu Konfederacji 2009.

Organizatorzy potraktowali sprawę poważnie- stale monitorują przebieg prac, regularnie wysyłają inspekcje, a już dziś plac budowy ma odwiedzić Zarząd Komitetu. W tej chwili rokowania są pomyślne, ale ostateczna decyzja zapadnie do wtorku. Na wszelki wypadek w centrali FIFA powstały dwa kalendarze Pucharu Konfederacji. Jeden uwzględnia Nelson Mandela Bay Stadium, drugi zakłada organizację turnieju na tylko 4 stadionach.

Władze Port Elizabeth nakazem sądowym próbowały przymusić wykonawcę do przyspieszenia prac. Firma Grinaker-LTA nie przyjęła nowego harmonogramu, ale ma powziąć wszystkie możliwe środki, by stadion powstał jak najszybciej. Nowy piłkarski obiekt w Port Elizabeth ma być jedynym nowobudowanym stadionem Pucharu Konfederacji. Pozostałe to istniejące areny w Johannesburgu, Bloemfontein, Rustenburgu i Pretorii, które wymagają stosunkowo niewielkich modernizacji.

Reklama