Rovers uratują bankrutujący stadion

źródło: własne; autor: Michał

Doncaster Rovers podpiszą nową umowę na korzystanie z Keepmoat Stadium. Otwarty półtora roku temu obiekt co tydzień traci 20 000 funtów i podniesienie opłat dla klubu ma mu pomóc wyjść na prostą.

Reklama

Mieszczący 15 231 kibiców Keepmoat Stadium kosztował 32mln funtów. Jest częścią kompleksu rekreacyjnego w Doncaster. Ale zamiast przynosić miastu zyski, stał się największym utrapieniem. Zarządzająca nim w imieniu miasta spółka Stadium Management Company nie radzi sobie z narastającymi stratami, jakie przynosi. Szacuje się, że co tydzień obiekt kosztuje podatników kolejne 20 000 funtów.

Doncaster Rovers podpisali umowę na korzystanie z obiektu wartą 251 000 funtów rocznie. I choć miała obowiązywać jeszcze przez 24 lata, SMC przedstawiła klubowi nową, znacznie mniej korzystną propozycję. Rovers będą mogli rozgrywać mecze na stadionie, ale może ich to kosztować nawet 600 000 funtów rocznie. Choć na początku byli niezadowoleni, przedstawiciele trzecioligowca chcą przystać na nowe warunki. Miasto zobowiązało się podobno wynagrodzić zespołowi wyższe koszty innymi korzyściami.

Reklama