Wisła będzie grać na Stadionie Śląskim

źródło: Gazeta Wyborcza Kraków, Gazeta.pl

Jeśli mistrz Polski awansuje do rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów, rozegra je w Chorzowie. Także wiosną 2009 roku Wisła w lidze chce grać na Stadionie Śląskim.

Reklama

Krakowianie po raz kolejny stają przed takim problemem. Już w 2005 roku, kiedy Wisła grała decydujący dwumecz w eliminacjach Ligi Mistrzów z Panathinaikosem Ateny, było wiadomo, że w przypadku awansu do rozgrywek grupowych, będzie musiała grać poza Krakowem.

Teraz sprawa powraca, bo Wisła zdobyła mistrzostwo Polski i znów wystartuje w eliminacjach. Stadion przy Reymonta, choć wciąż modernizowany, nadal nie spełnia wymogów UEFA w kwestii organizacji rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów. Na dodatek na przełomie lipca i sierpnia rozpocznie się wyburzanie trybuny C i jej budowa od nowa. Wisła chciałaby rozegrać przy Reymonta przynajmniej eliminacje. - Jeśli awansujemy do fazy grupowej, będziemy chcieli wynająć Stadion Śląski - przyznaje Marek Wilczek, prezes Wisły. - Jestem umówiony po 10 maja na konkretne rozmowy.

W Chorzowie nie widzą przeszkód, by gościć Wisłę. Niedawno na Stadionie Śląskim rozegrano derby Śląska Ruch - Górnik, które obejrzało ponad 40 tys. widzów. Poza tym na Śląsku liczą, że udana organizacja meczów Ligi Mistrzów pomoże Chorzowowi w staraniu się o organizację mistrzostw Europy w 2012 roku.

Nie wiadomo, ile może kosztować Wisłę wynajem stadionu. Ruch Chorzów płacił 10 tys. zł (plus zabezpieczenie spotkania), ale w przypadku meczu w europejskich pucharach koszty organizacji będą znacznie wyższe.

Wisła rozważa też grę w Chorzowie w rundzie wiosennej 2009 roku. Plan modernizacji stadionu przy Reymonta przewiduje bowiem, że od kwietnia do września w trakcie budowy będą największe trybuny: wschodnia i zachodnia.

Reklama