Stadion ŁKS-u zamknięty

źródło: gazeta.pl

Komisja ligi Ekstraklasy SA ukarała oba łódzkie kluby za rozróby chuliganów podczas derbów Łodzi. Najpoważniejsza z kar to zamknięcie do końca sezonu stadionu przy al. Unii.

Reklama

Oznacza to, że piłkarze ŁKS-u zagrają z GKS-em Bełchatów i Ruchem Chorzów przy pustych trybunach. Dodatkowo klub z al. Unii będzie musiał zapłacić 50 tys. zł grzywny. Kary nie ominęły też drugiego łódzkiego klubu. Kibice Widzewa nie obejrzą dwóch kolejnych wyjazdowych spotkań swojej drużyny (z Dyskobolią Grodzisk Wielkpolski i Koroną Kielce), a klub z al. Piłsudskiego zapłaci dodatkowo 25 tys. zł.

- Komisja Ligi najwięcej zastrzeżeń miała do kibiców ŁKS-u, którzy w trakcie derbów rzucali w gości środkami pirotechnicznymi, a na swoich sektorach wywieszali transparenty z hasłami rasistowskimi i obrażające ludzi niepełnosprawnych - wylicza Adrian Skubis rzecznik prasowy Ekstraklasy SA. - Poza tym spalili kilkaset szalików Widzewa, swobodnie poruszali się po budynku klubowym, a nawet biegali po dachu trybuny głównej. Dodatkowo w 80. minucie była groźba przerwania spotkania, bo kibice Widzewa rzucali w kierunku służb porządkowych i policji niebezpiecznymi przedmiotami, zachowywali się agresywnie, a po meczu spalili transparenty i flagi.

Reklama