Euro 2012: pozytywna ocena UEFA

źródło: onet.pl / PAP; autor: qvist

Komitet Sterujący UEFA pozytywnie ocenił program przygotowań Polski i Ukrainy do organizacji mistrzostw Europy w 2012 roku.

Reklama

Jesteśmy zbudowani. Widzimy, że prace ruszyły. Wszystko jest na dobrej drodze i z optymizmem patrzymy w przyszłość - oświadczył sekretarz generalny UEFA David Taylor po czterogodzinnym spotkaniu Komitetu Sterującego UEFA, które odbyło się w piątek w Nyonie.

Możemy odetchnąć. Jakiekolwiek pogłoski, że możemy stracić Euro 2012 są całkowicie nieuzasadnione - powiedział prezes PZPN Michał Listkiewicz.
W sukces mistrzostw wierzy szef Ukraińskiej Federacji Piłkarskiej Hrihorij Surkis. To będzie wspaniały turniej. Jestem tego pewien. Denerwuje mnie dyskusja, który z krajów jest dziś lepiej przygotowany, a który został w tyle. Wyzwaniu, które przed nami postawiono, musimy podołać razem, tworzymy jeden zespół - ocenił.

Po spotkaniu Komitetu Sterującego poinformowano, że jeszcze w grudniu tego roku powinno zostać wybrane oficjalne logo oraz maskotka mistrzostw.

Równo rok temu UEFA przyznała Polsce i Ukrainie prawo organizacji mistrzostw Europy w 2012 roku. Kilka miesięcy temu szef UEFA Michel Platini skrytykował stan przygotowań i wezwał oba kraje do przyspieszenia prac.

Reklama