Stadion Jagi będzie dalej przebudowywany

źródło: Wirtualna Polska; autor: Gutek

Umowę na przygotowanie dokumentacji technicznej przebudowy stadionu miejskiego w Białymstoku podpisał w piątek prezydent miasta, Tadeusz Truskolaski i Stefan Kuryłowicz, prezes firmy, która w zeszłym roku wygrała konkurs na koncepcję urbanistyczną obiektu.

Reklama

Stadion przy ulicy Słonecznej ma zostać przebudowany do października 2011 roku. Pomieści 25 tys. kibiców. Inwestycja wyceniona jest na ok. 140 mln zł, ale, jak twierdzi magistrat, ta kwota może ulec zmianie. Pierwsze prace rozbiórkowe mają się zacząć w tym roku i będą prowadzone sukcesywnie, tak by na stadionie mogły cały czas być rozgrywane mecze.

Według harmonogramu prac zawartego w umowie dokumentacja ma być gotowa pod koniec maja przyszłego roku. Wynagrodzenie za wykonanie usługi objęte jest tajemnicą handlową.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka białostockiego magistratu Urszula Sienkiewicz, Kuryłowicz zapewnił też, że w dokumentacji uwzględni kilka najważniejszych zastrzeżeń wniesionych do zwycięskiego projektu głównie przez kibiców i sympatyków białostockiej Jagiellonii. Chodzi m.in. o odległość trybun od płyty boiska.

Zgodnie z harmonogramem prac, przedstawionym w lipcu przez zastępcę prezydenta Białegostoku, Tadeusza Arłukowicza, umowa miała być podpisana jeszcze w październiku. Strony nie mogły jednak dojść do porozumienia.

W maju ubiegłego roku konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej stadionu wygrała firma APA "Kuryłowicz&Associates". Zwyciężyła czternastu konkurentów. Zespół Kuryłowicza dostał w nagrodę 70 tys. zł. Oprócz samego stadionu, architekt zaprojektował parkingi i zaplecze gastronomiczne.

W lipcu 2007 roku koncepcja budowy stadionu została poddana konsultacjom społecznym. Uczestniczyli w nich głównie kibice i sympatycy pierwszoligowej Jagiellonii.

Reklama