Na Koronę będzie łatwiej i taniej

źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

Ulgowe bilety na atrakcyjne miejsca, tańsze karnety i możliwość przebukowania ich dla innej osoby - takie nowości czekają w rundzie wiosennej kibiców Kolportera Korony.

Reklama

Jeszcze w tym tygodniu propozycje zatwierdzą władze kieleckiego klubu. Jedno jest pewne - Kolporter Korona bardziej otwiera się na swoich kibiców.

Spadająca frekwencja była jedną z bolączek Kolportera Korony w ostatnich miesiącach. Choć trudno w to uwierzyć, nawet na spotkaniu z Legią Warszawa nie było kompletu publiczności. Z rozmów z kibicami wynikało jedno: bilety są za drogie, a kupno karnetu niczym nie jest premiowane. Teraz ma się to zmienić.

Najprawdopodobniej tańsze będą właśnie karnety na rundę wiosenną. Władze klubu szykują także niespodziankę dla wiernych kibiców. - Osoby, które już po raz kolejny kupią karnet, będą miały dodatkowy bonus - mówi Adam Żak, prezes Kolportera Korony.

Nowością ma być także możliwość przebukowania karnetu. Jeśli ze względu na sytuację losową jego posiadacz nie pójdzie na stadion przy ul. Ściegiennego, za niewielką opłatą manipulacyjną będzie mógł odstąpić miejsce innej osobie.

- Chcemy, żeby jak najwięcej kibiców kupowało karnety, żeby było to opłacalne - mówi prezes Żak.

Kielecki klub nie oferował dotychczas biletów ulgowych na atrakcyjne miejsca w sektorze B. Od wiosny to także ma być możliwe.

Według naszych informacji raczej nie zmienią się natomiast ceny jednorazowych biletów.

Liczby Korony

8930

Średnio tylu widzów oglądało każdy z ośmiu spotkań Kolportera Korony w tym sezonie na stadionie przy ul. Ściegiennego w Kielcach. Najwięcej - 13 672 - mecz z Legią Warszawa 21 września, najmniej - 4330 - pojedynek z PGE GKS-em Bełchatów 1 grudnia. To czwarty wynik w Orange Ekstraklasie. Najlepszą średnią ma Lech Poznań (18 940), Wisła Kraków (16 500) i Górnik Zabrze (13 660). Średnia liczba widzów w Orange Ekstraklasie po 17 kolejkach tego sezonu - 7200.

9989

Taka była średnia liczba widzów na stadionie w Kielcach w poprzednim sezonie.

Reklama