Gorzów: 11 tysięcy miejsc siedzących do początku sezonu

źródło: sportowefakty.pl / stalgorzow.pl

Już wkrótce pojemność stadionu Stali Gorzów zwiększy się o kilka tysięcy miejsc. W piątek podpisano umowę z firmą Paech z Międychodu, która wykona dodatkowe trybuny i zadaszenie.

Reklama

Nowa trybuna powstanie na prostej przeciwległej do startu. Ma ona zostać wybudowana do rozpoczęcia sezonu. Stadion Stali po remoncie ma pomieścić 11 tys. widzów. Aż 7 tys. miejsc będzie zadaszone! Koszt modernizacji stadionu wyniesie 11 mln. zł.

- Wybudowanie tej trybuny jest o tyle specyficzne, że jest to nasyp i nasze prace musimy rozpocząć od wierceń jak głęboko będziemy musieli schodzić z fundamentami, jednak jest to do wykonania. Termin jest bardzo krótki i jest to okres zimowy. Będzie nam bardzo trudno jednak damy radę spokojnie skończyć tą inwestycję. Pracę będzie prowadziło od trzydziestu do pięćdziesięciu osób siedem dni w tygodniu po około 10 godzin dziennie. - zapowiada właściciel firmy Paech - Henryk Paech.

Prezes gorzowskiej Stali Władysław Komarnicki przekonywał, że nie czuje obaw, iż ta inwestycja mogła by być nieukończona w określonym terminie. - Firma Paech jest osobiście mi znana. Mogę tym ludziom spokojnie zaufać, gdyż byli podwykonawcami Galerii Askana i jako nieliczni dotrzymali terminu zakończenia prac. Z dużą dozą odpowiedzialności podchodzą do swoich działań.

Dobudowanie krytych trybun i oświetlanie nie jest jednak ostatnim etapem prac zaplanowanych przez działaczy. Jak przekonywał prezydent miasta Gorzowa Tadeusz Jędrzejczak kolejnym celem będzie budowa nowego budynek klubowego. - Ostatnim etapem przebudowy będzie wybudowanie nowego budynku klubowego z sanitariatami, salą konferencyjną oraz lożą dla gości. Jednak to jest ostatnia faza modernizacji ponieważ razem z Zarządem Klubu chcemy dojść do porozumienia co w tym budynku by się znajdowało. Marzy mi się aby w tym budynku były również przestrzenie handlowe, gdyż obiekt trzeba utrzymać przez cały rok. Oświetlenie, które będzie na stadionie oświetlało będzie również parking maszyn, gdyż to co się znajduje teraz na zapleczu to musi zostać całkowicie wymienione. Oświetlenie będziemy mieli w styczniu i chcielibyśmy łącznie z Prezesem Komarnickim aby od razu po prezentacji drużyny, która odbędzie się w Galerii Askana udać się na stadion i zaprezentować jak wygląda oświetlony stadion na którym będziemy oglądali mecze w sezonie 2008.

Reklama