Frekwencja: 12. kolejka Orange Ekstraklasy

źródło: własne / 90minut.pl; autor: Michał

69 194 osoby odwiedziły pierwszoligowe stadiony w ostatni weekend października. To średnio 8 650 kibiców na mecz. Najlepiej wypadły Wisła i Lech, które zgromadziły ponad połowę ogólnej liczby.

Największą widownię zgromadził mecz Wisła-Legia. Prawie wszystkie bilety rozeszły się w pierwszych 7 godzinach sprzedaży. Na trybunach, bez fanów gości zasiadło więc prawie 21 000 widzów. Atmosfera meczu była dość gorąca, ale samo widowisko rozczarowało- Wisła odniosła najniższe możliwe zwycięstwo- 1:0.

Najsłabszy wynik w sezonie odnotował "Kolejorz". Na stadionie przy Bułgarskiej było tylko (choć wypada powiedzieć AŻ) 17 000 kibiców. Na szczęście obecni na trybunach fani mieli powody do radości- w meczu przyjaźni między Lechem a Cracovią padły 4 bramki, w tym 3 dla gospodarzy.

Na trzecim miejscu Korona Kielce, której kibice w liczbie 9 944 pojawili się na stadionie. Mecz z Górnikiem Zabrze układał się dla kielczan bardzo dobrze- strzelili 3 bramki. Humory nieco popsuła końcówka, w której po prostych błędach Górnik trafił do bramki 2 razy.

Kolejny w tym sezonie śląski pojedynek w Chorzowie obejrzało już tylko 6 000 widzów. Na Cichą zjechał pogromca faworytów- Polonia Bytom. Tym razem jednak nie udało się urwać nawet punktu, Ruch wygrał 2:0.

Na Widzewie święto- choć trybuny wypełnione tylko do połowy (4 500), to humory dopisywały. Faworyzowany Groclin stracił bramkę w pierwszej połowie i straty nie zdołał odrobić. Gospodarze świętowali też w Lubinie, gdzie w ostatnich sekundach fenomenalny strzał Stasiaka dał Zagłębiu zwycięstwo 2:1 nad iminnikiem z Sosnowca.4 000 to liczba "derby Ziemii Łódzkiej" w Bełchatowie, do którego wybrał się Łódzki KS. Łodzianie ulegli 0:1.

Zdecydowanie najsłabiej wypadła Odra Wodzisław, której mecz z Jagiellonią oglądało ledwie 2 250 fanów. Liczba niewarta pamiętania, podobnie jak wynik- 1:3.