Lubin: stadionu nie będzie...

źródło: zaglebie-lubin.pl; autor: Gutek

...Albowiem od jutra ruszy budowa nowego obiektu KGHM Zagłębie Lubin! O godzinie 13 w ruch pójdą łopaty, kilofy i młoty, a na teren stadionu wjedzie także ciężki sprzęt. W rozbiórce starego obiektu będą pomagać przedstawiciele KGHM oraz Zagłębia Lubin SSA z Prezesem Robertem Pietryszynem na czele.

Reklama

Czas nagli, a przecież nowy stadion ma być gotowy do końca 2009 roku. Projekt zakłada, że nowa arena będzie „wbudowana” w stary obiekt. To zaś wymaga rozbiórki większej części stadionu. Dlatego aktywnie chcą się w nią włączyć prezes KGHM SA, Krzysztof Skóra, poseł Adam Lipiński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Zagłębia Lubin Mariusz Bober. Na czele ekipy budowlanej stanie Prezes Zagłębia Lubin – Robert Pietryszyn. A wszystkiemu przyglądać się będą kibice i dziennikarze. - Nowy stadion to nasze wspólne dziecko. Każdy z nas ma duży udział w jego powstaniu. Chcemy wybudować stadion bez żadnych opóźnień, więc postanowiliśmy, że pomożemy w przyspieszeniu prac. – uśmiecha się Pietryszyn, by już na poważnie dodać. - Od jutra będziemy mogli już oficjalnie powiedzieć, że budowa się zaczęła. Skończył się etap planowania, pięknych rysunków i nadziei. Zaczyna się żmudna praca. Jestem szczęśliwy, że udało mi się do tego doprowadzić. Nowy stadion w Lubinie to takie moje prywatne mistrzostwo Polski – piłkarze zdobyli je w zeszłym sezonie na murawie, ja w gabinetach KGHM – u. Wszystko to dla naszych fantastycznych kibiców – kończy szef Mistrzów Polski.

Rozbiórka spowoduje jednak pewne niedogodności dla fanów mistrza Polski. Na początek wyburzone zostaną łuki za bramkami oraz niższa trybuna wzdłuż boiska, niemniej jednak mecze będą mogły być rozgrywane w Lubinie. Dopiero w następnym sezonie, gdy budowa będzie już mocno zaawansowana, drużyna będzie grała jedną rundę tylko na wyjazdach, albo skorzysta z położonego nieopodal Lubina stadionu w Polkowicach. - Liczę na wyrozumiałość naszych fanów. – śmieje się prezes.

Jutro również kibice będą mieli okazję zobaczyć symboliczne wbicie łopaty pod budowę nowego obiektu. Za trzy lata będą to właśnie na nim będą oglądać mecze w Orange Ekstraklasie i – miejmy nadzieję – w europejskich pucharach.

Nowy stadion Mistrza Polski będzie miał 16.300 miejsc siedzących pod dachem. Będzie miał trzy gwiazdki, co oznacza, że będzie można na nim rozgrywać mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów. Głównym inwestorem jest KGHM Polska Miedź SA, które przeznaczyło na ten cel 100 milionów złotych. Stadion w Lubinie będzie również stadionem pomocniczym podczas EURO 2012.

Reklama