Frekwencja: 8. kolejka Orange Ekstraklasy

źródło: 90minut.pl / european-football-statistics.co.uk; autor: Michał

Niebywała liczba kibiców w ostatni weekend lata udała się na stadiony pierwszej ligi. 74 721 widzów, to co prawda tylu, ilu przychodzi na przeciętny mecz Borussii Dortmund, ale jak na polskie warunki wynik niespotykany. Na tyle niespotykany, że zdarzył się pierwszy raz od przeszło 10 lat!

Reklama

Przeciętnie na meczu było 9 340 widzów, a czasy tak licznie zgromadzonej ligowej publiczności pamiętają chyba tylko najstarsi kibice. Wynik wywindowały 4 zespoły- Korona Kielce, Lech Poznań, Górnik Zabrze oraz Wisła Kraków. Pierwszy z tych zespołów rozgrywał spotkanie z mistrzami- Legią Warszawa, zakończone pewnym zwycięstwem gospodarzy 3:1. Mecz w dość nietypowych okolicznościach (brak fanów gości) oglądał nadkomplet 15 500 widzów.

Mecz Lecha Poznań z pierwszym w tabeli GKS-em Bełchatów obejrzało niewiele mniej kibiców, bo 15 221. Nie byli oni zapewne w pełni usatysfakcjonowani, podobnie zresztą jak przyjezdni, ponieważ „Kolejorz” zremisował z BOT-em 1:1.

Dość niespodziewanie aż 14 000 widzów odwiedziło stadion Górnika Zabrze, który walczył z Cracovią. „Pasy” nigdy jeszcze z zabrzanami nie wygrały, nie inaczej było i tym razem. „Górnicy” rozbili gości 5:1, niszcząc sen Cracovii o zwycięstwie po raz 21. Podczas rozegranego w niedzielne popołudnie spotkania wśród kibiców rozlosowane zostały nagrody- wyjazd do Czech, koszulka klubowa oraz 10 biletów do Multikina.

W Krakowie zaś Wisła zagrała po raz pierwszy w tym sezonie bez kary nałożonej przez PZPN. Z rywalizacji z Widzewem Łódź zwycięsko wyszli gospodarze (2:0) notując 71. kolejny mecz ligowy bez porażki na własnym stadionie.

Aż 3 spotkania zgromadziły 5 000 widzów- to mecze Arki Gdynia z Zagłębiem Lubin, Pogoni Szczecin z Górnikiem Łęczna oraz ŁKS-u z Groclinem. W pierwszym z wymienionych spotkań Arka rozbiła Zagłębie 3:0, dokładnie tak, jak Pogoń gości z Łęcznej. Piłkarze ŁKS-u zremisowali z grodziszczanami 1:1.

Najsłabiej wypadli kibice w Płocku, gdzie było zaledwie 3 000 widzów. Niewiele lepsza była jakość widowiska, mecz z Odrą Wodzisław „Nafciarze” zremisowali 1:1.

Oto pary nadchodzącej kolejki:

  • GKS Bełchatów - Łódzki KS, 29 września, 20:00
  • Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Górnik Zabrze 30 września, 18:00
  • Cracovia - Arka Gdynia 30 września, 18:00
  • Zagłębie Lubin - Wisła Płock 30 września, 18:00
  • Odra Wodzisław Śląski - Korona Kielce 30 września, 18:00
  • Górnik Łęczna - Lech Poznań 30 września, 18:00
  • Widzew Łódź - Pogoń Szczecin 30 września, 18:15
  • Legia Warszawa - Wisła Kraków 1 października, 18:30

Reklama