Trzy miliony euro na trybuny

źródło: Gazeta.pl / Rzeszów; autor: Michał

Władze Rzeszowa wystąpiły do marszałka Podkarpacia o dodatkowe 3 mln euro na budowę stadionu. - Jeśli zostaną przyznane, będziemy mogli rozpocząć pierwszy etap inwestycji - budowę nowej trybuny od strony Wisłoka - mówią urzędnicy.

Reklama

Dotychczas miejskim urzędnikom udało się zdobyć na budowę stadionu rzeszowskiej Stali 6 mln euro, które zostały zapisane w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podkarpackiego.

Jest to zdecydowanie za mało (nawet uwzględniając 20-proc. wkład własny miasta), by móc ruszyć z budową. Opracowany przez warszawskich architektów program funkcjonalno-użytkowy przyszłego stadionu zakłada, że trzeba będzie na ten obiekt wydać ponad 100 mln zł.

Miasto chce podzielić realizację inwestycji na kilka etapów. Pierwszy zakłada budowę nowej trybuny od strony Wisłoka. Koszt - ok. 11 mln euro. - Dlatego wystąpiliśmy do marszałka Podkarpacia o przyznanie dodatkowych 3 mln euro. Powinno to wystarczyć na realizację tego etapu - mówi Stanisława Bęben, dyrektorka wydziału pozyskiwania funduszy rzeszowskiego Urzędu Miasta.

Urzędnicy liczą, że decyzja zapadnie jeszcze w tym roku. - Planowane są oczywiście kolejne etapy, m.in. przebudowa istniejących już trybun i budowa zadaszenia. Także na nie sukcesywnie chcemy pozyskiwać środki - mówi Bęben.

Reklama