Prezes Zagłębia uzupełnił wniosek licencyjny

źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

Znalazła się w nim m.in. informacja, że Zagłębie chce zacząć sezon na Stadionie Śląskim.

Reklama

Pisaliśmy już, że Eugeniusz Kolator, przewodniczący Komisji Licencyjnej, wymaga od klubów zgłoszenia stadionu na całą rundę. W przypadku Śląskiego może się to okazać trudne do zrealizowania, bowiem jeszcze latem ma tam ruszyć montaż podgrzewanej murawy (nieoficjalnie mówi się jednak, że przetarg się opóźni). - Mieliśmy zgłosić stadion? Dostarczyłem umowę? Nasz wniosek jest kompletny i profesjonalny. Mamy stadion, przejrzyste finanse. Nie wiem, czy inne kluby mają taki komfort - mówi Leszek Baczyński.

Komisja Licencyjna zbierze się 10 lipca. Co jeśli PZPN będzie jednak domagał się zgłoszenia obiektu na całą rundę? - Wtedy będziemy się zastanawiać - mówi prezes, który już wcześniej dopuszczał możliwość wynajęcia obiektów Amiki Wronki bądź Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Dodajmy, że potwierdziły się nasze informacje, że jedna z firm oprotestowała wyniki przetargu na montaż oświetlenia na Stadionie Ludowym. Oznacza to, że prace zaczną się później. Jeżeli wystarczą wyjaśnienia miasta, umowa zostanie podpisana na początku przyszłego tygodnia, jeżeli będzie konieczny arbitraż za dwa tygodnie. - Termin zakończenia realizacji projektu [koniec września - przyp. red.] w obu przypadkach nie jest zagrożony - podkreśla Zbigniew Drążkiewicz, dyrektor MOSiR-u.

więcej w Gazecie Wyborczej

Reklama