Powołano komisję przetargową stadionu Legii

źródło: ; autor: Michał

Powołana została komisja przetargowa, która wybierze generalnego wykonawcę robót budowlanych stadionu Legii Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej - poinformował w wydanym komunikacie p.o. dyrektora Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusz Kopaniak.

Reklama

"Komisja przetargowa weryfikuje kompletność dokumentacji projektowej przekazanej przez Klub Piłkarski Legia. Następnie Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosi wszczęcie postępowania przetargowego na wybór generalnego wykonawcy robót budowlanych" - napisano w komunikacie.

W poprzednim tygodniu Rada Warszawy zatwierdziła zwiększenie ze 180 do 365 milionów zł kwoty zapisanej w budżecie na budowę stadionu Legii.

Miasto już wcześniej otrzymało od Legii gotowy projekt budowlany. Prace na obiekcie mogą rozpocząć się na początku grudnia. Kibice zasiądą na pierwszej z nowych trybun 9-12 miesięcy później. Stadion będzie gotowy w połowie 2010 roku. Ma mieć cztery gwiazdki w standardzie UEFA.

Całkowita pojemność nowego stadionu wyniesie 34 500 miejsc, przy zastosowaniu miejsc stojących dla kibiców z dzisiejszej "Żylety" - najbardziej zagorzałych fanów Legii. Specjalnie dla nich zostanie wydzielona część trybuny za bramką od strony ulicy Łazienkowskiej, gdzie będą pneumatycznie składane krzesełka. W przypadku spotkań w europejskich pucharach obiekt będzie mógł pomieścić 31 800 widzów.

Reklama