Nowe projekty: Widzew i Warta

źródło: własne

Dziś dwa nowe projekty. Zarówno Stadion Warty, jak i Widzewa nie mogą być pewne realizacji. Za to oba mogą liczyć na zainteresowanie kibiców i władz klubów.

Reklama

Projekt Stadionu Widzewa autorstwa Pracowni Arch. Ferdzynowie zakłada widownię na 16 685. Wszystkie sektory mają być zadaszone i wszystkie zmienione- z konstrukcji nasypowej na żelbetową. Zmiana miałaby następować sektor po sektorze. Obecny budynek klubowy według projektu ma zostac zlikwidowany, w jego miejsce powstaną nowe pomieszczenia. trybunę główną czeka najpierw rozbiórka obecnego dachu, nadbudowa konstrukcji wraz z lożami VIP i kabinami dziennikarskimi, a następnie wykonanie całkowitego zadaszenia trybuny. Tym sposobem w ciągu nawet półtora roku Widzew mógłby wejść w posiadanie spełniającego najważniejsze normy stadionu, ktory podniósłby znacząco komfort kibiców.

Projekt Stadionu poznańskiej Warty- beniaminka drugiej ligi opracowała pracownia architekta Mateusza Fiuka. Na razie to tylko koncepcja nowej trybuny głównej, ale w opracowaniu jest już plan dla pozostałej części stadionu. Według tej koncepcji główna trybuna pomieścić może 3 645 widzów, czyli więcej, niż obecny stadion Warty. Niby nieduża trybuna posiada wydzieloną strefę dla VIP-ów z osobnym cateringiem i sanitariatami, platformy dla kamer TV, stanowiska sprawozdawców radiowych i telewizyjnych, oraz centrum monitoringu stadionowego. Przeciętny kibic też znajdzie rozwiązania przewidziane dla niego- sanitariaty, rozbudowany punkt gastronomiczny i sklepik klubowy. Osobne wejścia będzie posiadał umieszczony pod trybuną budynek klubowy, w którym przewidziano miejsce dla pilkarzy (szatnie, pokoje do rozgrzewki), jak i działaczy (od biur po kawiarnię). Oświetlenie stadionu ma się znaleźć w zadaszeniu, ale szczegóły bedziemy zapewne mogli oglądać po opracowaniu całej koncepcji.

Reklama