Coraz bliżej budowy stadionu Cracovii

źródło: Interia.pl; autor: Michał

Dawno oczekiwana decyzja o ustaleniu warunków zabudowy dla planowanej inwestycji przy ul. Kałuży w końcu się uprawomocniła!

Reklama

Jest to dobra wiadomość nie tylko dla klubu, ale również dla jego kibiców i sympatyków, którzy od dłuższego czasu nie mogą doczekać się obiektu z prawdziwego zdarzenia.

Nowy stadion pozytywnie wpłynie na komfort uczestniczenia w wydarzeniach sportowych, ale przede wszystkim ma poprawić ich bezpieczeństwo. Klub nareszcie się doczekał prawomocnej decyzji w sprawie, która z punktu widzenia dalszego rozwoju Spółki, była bardzo istotna. Dzięki jej uprawomocnieniu MKS Cracovia SSA będzie mógł rozpocząć procedury zmierzające do uzyskania pozwolenia na budowę nowego obiektu. Przypomnijmy, że MKS Cracovia SSA złożyła wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy w sierpniu 2004 roku.

Dużo jeszcze zależy od Prezydenta Miasta Krakowa, który wiele razy deklarował pomoc i zaangażowanie w powstanie nowego projektu i doprowadzenie go do szczęśliwego końca. Warto również dodać, że decyzja Wydziału Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Krakowa, pozytywnie wpisuje się w politykę starania się o organizację Euro 2012 w naszym mieście.

Być może dzięki szybkim decyzjom oraz dużym zaangażowaniu wszystkich zainteresowanych stron, Kraków okaże się godnym organizowania sportowych wydarzeń i to właśnie nam przypadnie rola współgospodarza tej wielkiej sportowej imprezy.

Reklama