Chicago 2016: Rozmiar ma znaczenie

źródło: własne / panstadia.com; autor: Michał

Miasto chce ubiegać się o organizację Olimpiady w 2016 roku, ale ma bardzo duży problem z rozmiarami stadionów. Dobrego miejsca dla meczów piłkarskich organizatorzy szukali aż w Minnesocie!

Reklama

Nie o same trybuny chodzi, w końcu USA ma największe stadiony na świecie. Największe, ale... za wąskie. Wszystkie wielkie stadiony w Stanach dostosowane są do wymogów futbolu amerykańskiego, a boisko do piłki nożnej jest znacząco szersze i tylko nowobudowane obiekty przewidują rozgrywanie meczów piłkarskich. Jeden z nich- TCF Bank Stadium powstaje właśnie na University of Minnesota. Zaprojektowany przy udziale HOK Sport stadion pomieści 50 200 osób i zostanie oddany do użytku w 2009 roku. Bedzie wystarczająco duży i nowoczesny, by organizować na nim piłkarskie eliminacje podczas Igrzysk 2016. Innym stadionem dla meczów eliminacyjnych będzie Huskie Arena.

Na razie jednak przed kandydaturą Chicago daleka droga. Co prawda w wewnątrzkrajowej rywalizacji pokonało Los Angeles, ale już wpłynęły zgłoszenia Madrytu, Pragi, Rio de Janeiro i Tokyo, a wiele miast wciąż rozważa przystąpienie do rywalizacji.

Reklama