Pieniądze z hali w Czyżynach na budowę stadionu?

źródło: wislakrakow.com / Gazeta Krakowska

Około 150 mln złotych jest potrzebnych do wybudowania stadionu Wisły według ostatniej koncepcji. Walcząc o organizację turnieju Euro 2012 władze naszego miasta chcą jak najszybciej dokończyć modernizację obiektu, by wprowadzić w życie swój koronny argument: stadion realny, nie wirtualny.

Reklama

"Gazeta Krakowska" informuje dziś, że w miejskim magistracie rozważa się przerzucenie funduszy przeznaczonych na wielofunkcyjną halę w Czyżynach na budowę stadionu miejskiego przy Reymonta 22. Zakończenie modernizacji obiektu Wisły planowane jest na 2010 rok. Już pod koniec tego roku zburzona miałaby zostać obecna, ziemna trybuna C.

Innym ewentualnym źródłem finansowania mógłby być budżet państwa. W czwartek prezydent Krakowa Jacek Majchrowski ma zostać przyjęty przez premiera Jarosława Kaczyńskiego i rozmawiać o organizacji przez Kraków Euro 2012. Inicjatywa spotkania wyszła od strony premiera. Prezydent Majchrowski będzie zabiegał o jego poparcie dla organizacji przynajmniej dwóch meczów fazy grupowej Euro 2012 w Krakowie, a także o wsparcie inwestycji ze środków budżetu państwa. Byłyby to kwoty relatywnie niskie biorąc pod uwagę plany Gdańska wybudowania Baltic Areny wraz z otaczającym go kompleksem za 1 miliard złotych.

Reklama