Londyn: Polacy będą budować obiekty olimpijskie

źródło: Gazeta Wyborcza / TK / onet.pl

Polacy będą pracować przy budowie obiektów olimpijskich na igrzyska w Londynie w 2012 roku. Na ogłoszenie tylko jednej z firm rekrutacyjnych odpowiedziało blisko dziesięć tysięcy polskich emigrantów - pisze "Gazeta Wyborcza".

Reklama

"Poszukujemy pracowników budowlanych do prac związanych z budową olimpiady Londyn 2012 (...). Możliwość wieloletniej kariery" - ogłoszenie takiej treści pojawiło się na portalu www.londynek.net, który chętnie odwiedzają Polacy na Wyspach. Anons zamieściła holenderska firma Accept Group, która ma filię w Londynie i od kilku miesięcy prowadzi nabór do pracy przy budowie obiektów olimpijskich.

Sercem igrzysk zostanie wschodnia dzielnica miasta - Stratford, która dotychczas była symbolem biedy i urbanistycznej klęski. W ciągu najbliższych pięciu lat Anglicy zbudują tam 5 tys. nowych domów, tworząc ponad 30 tys. miejsc pracy. W Stratford powstanie główny stadion olimpijski, który pomieści 80 tys. widzów. Na jego budowę przeznaczono 400 mln euro. Będzie też centrum sportów wodnych na 20 tys. widzów oraz wioska olimpijska. Po zakończeniu igrzysk większość obiektów zostanie przekształconych w domy mieszkalne, szkoły, urzędy, szpitale.

Większość Polaków będzie pracowała przy budowie stadionu oraz w wiosce olimpijskiej. Zarobią od 6 do 17 funtów brutto za godzinę.

Więcej szczegółów w "Gazecie Wyborczej"

Reklama