Włochy: Stadiony, które nie gwarantują bezpieczeństwa będą zamykane

źródło: PAP

Włoski Komitet Olimpijski na niedzielnym nadzwyczajnym posiedzeniu zdecydował, że wszystkie krajowe stadiony piłkarskie, które nie spełniają norm bezpieczeństwa, nie powinny zostać w przyszłym sezonie dopuszczone do rozgrywania meczów

Reklama

Włoski Komitet Olimpijski (CONI) zdecydował, że na stadionach muszą zostać znacznie zaostrzone środki bezpieczeństwa. Dokładniejsza będzie kontrola ilości sprzedanych biletów, tak, aby zapobiec wchodzeniu większej ilości kibiców niż dopuszczalna pojemność obiektu.

Każdy stadion ma mieć zainstalowane przy wejściach kołowrotki kontrolujące ilość wchodzących kibiców oraz nowocześniejsze systemy monitorujące zachowanie ludzi na trybunach. Będzie to miało na celu zapobieżenie wnoszeniu na obiekty sportowe m.in. niebezpiecznych środków pirotechnicznych.

Członkowie CONI podjęli decyzję o ufundowaniu dla dwójki dzieci tragicznie zmarłego w piątek podczas zajść w Palermo policjanta 38-letniego Filippo Racitiego stypendiów, które umożliwią im kontynuowanie nauki.

Prokurator Katanii Renato Papa poinformował, że policja zatrzymała 29 uczestników chuligańskich zajść, do jakich doszło w piątek wieczorem w Palermo po meczu piłkarskim dwóch miejscowych zespołów.

Papa dodał także, że na razie nie można z całkowitą pewnością stwierdzić, że Filippo Raciti tragicznie zginął z powodu wybuchu petardy, wrzuconej do jego samochodu. Na ciele policjanta stwierdzono bowiem obrażenia zadane jakimś tępym przedmiotem.

Reklama