RPA wyda ponad dwa miliardy dolarów na piłkarskie MŚ

źródło: PAP / onet.pl

Do czasu rozpoczęcia finałów piłkarskich mistrzostw świata w RPA w 2010 roku, rząd tego kraju przeznaczy na inwestycje związane z przygotowaniem obiektów sportowych i rozwojem infrastruktury 2,5 miliarda dolarów - poinformował minister finansów RPA Trevor Manuel.

Reklama

Z tej kwoty 1,2 mld zostanie przeznaczone na budowę i modernizację dziesięciu stadionów, na których będą rozgrywane mecze finałowe, 1,3 mld dolarów wyniosą inwestycje związane z modernizacją linii komunikacyjnych i nowymi autostradami.

Rząd RPA w ramach przygotowań do mistrzostw świata przewiduje także rozbudowę lotnisk i bazy hotelowej w miastach, gdzie będą odbywały się mecze. Organizatorzy mistrzostw spodziewają się przyjazdu około pół miliona kibiców. Koszt budowy stadionu w Kapsztadzie, gdzie rozegrane będzie spotkanie półfinałowe, wyniesie 267 mln dolarów. Zaplanowano tam wybudowanie obiektu, na który będzie mogło wejść 68 tysięcy osób.

W Durbanie, mieście rozegrania drugiego półfinału, na budowę stadionu przeznaczono 260 mln dolarów. Stadion w Johannesburgu, na którym odbędzie się mecz otwarcia i spotkanie finałowe, ma kosztować 210 milionów.

Zobacz

Reklama