Nowe Stadiony: Portugalia

źródło: własne

Dziś oddajemy w Wasze ręce odświeżoną prezentację Portugalskich stadionów. W niej aż 15 nowych obiektów z pierwszej i drugiej ligi oraz narodowy stadion lekkoatletyczny.

Reklama

Największym z nowododanych stadionów jest czwarty w Portugalii Estádio Nacional do Jamor, który pełni funkcję narodowego stadionu lekkoatletycznego i jest miejscem wielu imprez masowych. Jego rola, kiedyś znacznie większa, spadła po niedawnym Euro 2004. Ważne krajowe i międzynarodowe zawody lekkoatletyczne odbywają się także na Estádio do Restelo, który na co dzień służy pierwszoligowemu zespołowi Belenenses.

Na uwagę zasługuje także ostatni zbudowany jak dotąd w Portugalii stadion- oddany do użytku w 2004 roku Complexo Desportivo de Barcelos. Co prawda nie rzuca on na kolana pojemnością, jednak jest w czołówce drugoligowych stadionów w tym kraju. Większość stadionów w Portugalii ma jednak swoje lata, poza wielkimi inwestycjami przy okazji Euro nie ma wiele zbyt efektownych aren. Większość jest stopniowo modernizowana, tak jak Estádio Varzim czy Estádio do Mar. Nie brakuje też stadionów naprawdę małych- Estádio Agostino de Lima to jeden z najmniejszych obiektów w naszej bazie.

Wszystkie niewymienione tu stadiony znajdziecie w dziale portugalskim.

Reklama