Arka zagra z Legią na nowej trawie

źródło: onet.pl / PAP

Piłkarze gdyńskiej Arki zagrają w piątek wieczorem z mistrzem Polski Legią Warszawa na zmodernizowanym kosztem ponad dwóch milionów złotych boisku.

Reklama

Kierownik gdyńskiej drużyny Paweł Bednarczyk zdementował w piątek pojawiające się pogłoski o tym, że ze względu na zakończone niedawno prace nad ułożeniem murawy mecz może być odłożony. Mecz na pewno się odbędzie, te pogłoski są nieprawdziwe. Zapraszamy kibiców na to spotkanie - powiedział Bednarczyk.

Jak wyjaśnił Dariusz Schwarz z gdyńskiego GOSiR-u, który jest gospodarzem stadionu, prace kosztowały 2,1 miliona złotych. Wykonano drenaż głęboki czyli odwodnienie boiska, wykonany został system nawodnienia, składający się z kilkunastu zraszaczy automatycznych. Wykonano system podgrzewania płyty boiska, drenaż płytki, czyli jeszcze jedna warstwa odwadniająca, bezpośrednio pod trawą. Najważniejsza część to oczywiście położenie 8 tysięcy metrów kwadratowych trawy z rolki sprowadzonej z Holandii - powiedział Dariusz Schwarz.

Dodał, że trawa pochodzi z tej samej plantacji, którą pokryta jest murawa na stadionie Ajaxu Amsterdam.

Boisko jest przygotowane do grania. Jedna rolka tej trawy to jest ponad 20 metrów kwadratowych, waży 1100 kilogramów - zaznaczył Schwarz.

łaśnie ze względu na remont nawierzchni "Żółto-niebiescy" po raz ostatni grali na własnych obiektach 4 sierpnia z Wisłą Kraków.

Reklama