Zmiany w Projektach

źródło: własne; autor: Redakcja

Od dawna zastanawialiśmy się w jaki sposób zorganizować dział Projekty, aby był funkcjonalny i możliwie rzetelny. Dziś wprowadzamy nowy, rozszerzony podział. Dajemy także szanse Wam na pokazanie swoich umiejętności w roli architekta. Jako bonus- dwa nowe projekty.

Reklama

Dział zawierający projekty „aktualne” okazał się zbyt ogólny, zwłaszcza w polskich realiach, gdzie od wyrażenia zamiaru budowy do jej rozpoczęcia mijają lata. W związku z tym podzieliliśmy tę część na projekty realizowane, a więc takie, których budowa trwa, oraz te na realizację czekające. Przy okazji okazało się, że tylko 4 z wielu prezentowanych przez nas polskich projektów wchodzą w życie.

„Projekty zaniechane” zmieniły się na „nieaktualne”. Zmiana niby kosmetyczna, ale jednak nie bez znaczenia. Projekty, które się tu znajdują nie muszą być wyrzucone do kosza, mogą być odłożone w czasie, podczas gdy ich zaplanowany terminarz nie może się sprawdzić.

W najbliższych dniach dojdzie nowa kategoria- „Projekty autorskie”. Znajdą się tu, zgodnie z nazwą, pomysły, które są po prostu twórczą wizją i z założenia nie czekają na wprowadzenie w życie. Nie oznacza to, że będziemy w nowym dziale zamieszczać projekty tylko architektów i studentów odpowiednich wydziałów albo tylko te autorstwa kibiców amatorów. Jesteśmy otwarci na Waszą twórczość i oczekujemy na propozycje. Jeśli macie własne projekty i chcielibyście się nimi podzielić, wysyłajcie je tutaj. Każde zgłoszenie zostanie przez redakcję rozpatrzone, a dla najlepszych znajdzie się miejsce na stronie.

Na deser dziś serwujemy chińszczyznę: dwa projekty stadionów budowanych na Igrzyska Olimpijskie 2008 oraz nowe zdjęcia z budowy głównej areny tej imprezy. Usytuowany w południowej części wioski olimpijskiej Olympic Sports Center Stadium pomieści 40 000 widzów i ma być jednym z obiektów goszczących piłkarską część imprezy. Rozegrane tu także zostaną niektóre dyscypliny lekkoatletyczne. Drugi- znacznie bardziej imponujący, powstaje w Tianjin. Choć to miasto nie jest szeroko znane w Europie, to jednak należy do głównych ośrodków chińskiego przemysłu i kultury. „Brama do Pekinu”, jak o tej dziesięciomilionowej metropolii mówią Chińczycy, dysponuje już jednym z najnowszych obiektów w kraju. Teraz otrzyma nowy, wyjątkowy architektonicznie symbol na miarę XXI wieku. Tianjin Olympic Center Stadium do zobaczenia na Stadiony.net.

Reklama