Budowa stadionu w Warszawie coraz bliżej

źródło: PAP

Stołeczne Biuro Zamówień Publicznych kończy etap negocjacji z podmiotami, które przystąpiły do przetargu na zagospodarowanie terenów sportowo-rekreacyjnych przy ulicy Łazienkowskiej 1/3 w Warszawie - miejscu gdzie obecnie znajduje się stadion Wojska Polskiego.

Reklama

- Kończy się ostatnia runda negocjacji. Przewidywany termin wysłania zaproszeń do składania ofert to przełom czerwca i lipca. Załącznikiem do zaproszeń będzie pełna specyfikacja obiektu, program funkcjonalno-użytkowy, czy też wzory wszelkich niezbędnych umów - powiedział PAP Rafał Pasieka z biura prezydenta Warszawy.

- Konsorcja będą miały sześć tygodni na wypełnienie dokumentów i złożenie pełnej dokumentacji w urzędzie. Ocena ofert będzie niezwłoczna. Myślę, że zajmie to około tygodnia, dwóch - dodał.

- Po wysłaniu zaproszeń ujawnimy szczegóły dotyczące programu funkcjonalno-użytkowego. Jeśli chodzi o przebieg negocjacji to w ocenie firm przebiegają one prawidłowo, wszystko jest czytelne i żaden z podmiotów nie jest faworyzowany - wyjaśnił Pasieka.

Budowa stadionu rozpocznie się po około 11-12 miesiącach od podpisania kontraktu ze zwycięzcą przetargu. Niezbędne bowiem będą pozwolenia i przygotowanie dokładnej dokumentacji.

W przetargu biorą udział trzy konsorcja: ITI Holding SA wraz z klubem piłkarskim Legia Warszawa i niemieckim Hochtief Construction AG; Fundacja CWKS Legia wraz z portugalskim Amorim Immobiliaria; niemieckie HMB Stadien und Sportstattenbau GmbH wraz z Wayss und Freytag Schlusselfertingbau AG i Krupp Stahlbau Hannover GmbH.

Miasto planuje wybudować na terenach przy Łazienkowskiej stadion piłkarski z trybunami na co najmniej 35 tys. widzów, a także boisko treningowe, inne obiekty usługowe o funkcji sportowo- rekreacyjnej oraz parkingi. Nowy stadion ma służyć Legii Warszawa oraz prawdopodobnie piłkarskiej reprezentacji Polski. Ma zapewnić także możliwość organizacji imprez masowych, np. koncertów.

Reklama