Miasto Bielsko-Biała kupi stadion

źródło: 90minut.pl / PAP

Radni Bielska-Białej wyasygnowali z budżetu blisko 2,5 miliona złotych na zakup stadion, na którym mecze rozgrywają piłkarze 2-ligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała i 4-ligowej Stali Bielsko-Biała - poinformował w środę rzecznik magistratu Tomasz Ficoń.

Reklama

Pod koniec marca samorząd wygrał przetarg na zakup obiektu. Ficoń powiedział, że samorząd na sfinalizowanie umowy ma czas do 22 kwietnia. Dodał, że obecnie nic już nie stoi na przeszkodzie, by stadion stał się obiektem miejskim.

Samorząd po sfinalizowaniu transakcji zamierza zmodernizować stadion. W ciągu kilku lat przeznaczy kilkanaście milionów na ten cel. - W pierwszej kolejności zmodernizowane zostanie zaplecze oraz murawa, która będzie podgrzewana - powiedział Ficoń.

Stadion został wybudowany w latach 50-tych XX wieku w tak zwanym czynie społecznym. Od początku kojarzony był z piłkarzami BKS Stal Bielsko-Biała, którzy w latach 70-ych, i 80-ych szturmowali ekstraklasę. Później został zakwalifikowany jako własność Fabryki Samochodów Małolitrażowych.

Samorząd od wielu lat próbował przejąć obiekt od spółki FSM- Wytwórnia Wyrobów Różnych, do której należała niesprywatyzowana przez Fiata pozostałość majątku Fabryki Samochodów Małolitrażowych. Nadzór właścicielski nad likwidowaną spółką sprawuje resort skarbu państwa.

W ostatnich latach miasto oferowało ministerstwu inne działki w mieście, których cena byłaby porównywalna z wartością stadionu. Odpowiedzi były odmowne lub nie nadchodziły w ogóle.

Ostatecznie ogłoszony został przetarg. Oprócz miasta stanęły do niego dwie osoby fizyczne. Cena wywoławcza wynosiła blisko 2,17 miliona złotych. Samorząd zaoferował najwyższą kwotę - 2,5 miliona złotych i wygrał przetarg.

Reklama